FC BOTOȘANI- CFR CLUJ 1-1

19-ian.-2025 21:41

CFR Cluj a remizat, scor 1-1, în deplasare cu FC Botoșani, în a 22-a etapă a Superligii.

Echipa noastră a început mai bine meciul. În minutul 10, Korenica a urmărit balonul respins de Anestis și a reluat cu stângul, reușind să deschidă scorul!  Câteva minute mai târziu, în minutul 20, același Korenica i-a pasat lui Munteanu, care a trimis spre poartă, însă portarul gazdelor a fost pe fază și a reușit să respingă mingea. După alte 10 minute, Papa a reluat cu capul o centrare bună, dar Hindrich a respins mingea în corner. Prima repriză s-a încheiat cu scărița lui Cîmpanu, salvată de sub bară de către Hindrich.

În minutul 71, Tachtsidis l-a găsit perfect pe Nkololo, care a șutat spre poartă, dar mingea a fost respinsă de Pavlovic și a ajuns la Munteanu, care a șutat, dar Diez a respins mingea din fața porții. În minutul 84, Mouaddib a primit mingea și i-a pasat lui Lopez, care a reușit să egaleze pentru gazde. În minutul 93, Păun a prins un șut perfect, însă Anestis a fost din nou pe fază și a scos mingea de sub bară, trimițând-o în corner. Partida s-a încheiat la egalitate, scor final 1-1.

Echipa de start: Hindrich, Camora (C), Abeid, Bolgado, Graovac, Keita (63′ Djokovic), Panagiotis, Fică (90+2′ Păun), Korenica (90+1′ Simao), Postolachi (63′ Nkololo), Louis (80′ Juric)

Rezerve: Gal, Pînzariu, Simao, Țîrlea, Filip, Boben, Djokovic, Păun, Deac, Sfait, Nkololo, Juric

Antrenor: Dan Petrescu

Hai CFR!