FC ARGEȘ – CFR CLUJ 0-2

08-nov.-2020 20:56

Campioana României a câștigat meciul cu FC Argeș disputat la Pitești cu 2-0, după dubla semnată de Mario Rondon.

Echipa noastră a dominat în întregime prima repriză. În minutul 5, Păun a luat o acțiune pe cont propriu, însă înaintea șutului a fost faultat în careu de Leca, dar centralul Mladinovici nu a acordat lovitură de la 11 metri. În minutul 14, Rondon a profitat de o eroare a portarului echipei gazdă și a deschis scorul pentru CFR. Același Rondon a semnat dubla pentru echipa noastră, după ce a fost lansat în adâncime perfect de Pereira.

Imediat după startul părții secunde, Rondon a fost aproape de hattrick, însă șutul său din interiorul careului a fost respins de portarul gazdelor. În minutul 54, Deac a executat perfect o lovitură liberă, dar mingea a lovit bara. Partida din Trivale s-a încheiat cu victoria băieților noștri, scor 2-0!

CFR Cluj: Bălgrădean – Susic, Manea, Ciobotariu, Camora (c) – Itu (Aurelio 83’), Soares (Hoban 90’), Pereira (Djokovic 55’) – Deac, Rondon (Debeljuh 89’), Păun (Costache 90’)

Rezerve: Sandomierski – Latovlevici, Haiduc, Carnat