EȘEC ÎN CEL DE-AL DOILEA AMICAL DIN OLIVA NOVA

13-ian.-2023 20:05

CFR Cluj a pierdut la limită, scor 0-1, cu SV Darmstadt, în al doilea amical din cantonament.

După un meci echilibrat, cu ocazii la ambele porți, echipa adversă a dat lovitura în minutul 72, după super golul reușit de Frank Ronstadt de la marginea suprafeței de pedeapsă.

Următorul amical al echipei noastre se va juca în 15 ianuarie, de la ora 17:00 (ora României), împotriva celor de la Seleccion AFE Futbol. Meciul va fi transmis LIVE pe contul nostru de YouTube!

Echipa de start: Scuffet, Braun, Yuri, Burcă, Peteleu (37′ Hoban), Boateng, Cvek, Deac (c), Yeboah, Malele, Petrila

Echipa din repriza secundă: Bălgrădean, Bălan, Țîru, Billong, Camora (c), Bîrligea, Muhar, Bordeianu, Vito, Maglica, Janga

Antrenor: Dan Petrescu