ELIMINARE NEDREAPTA DIN CUPA ROMANIEI

26-oct.-2017 20:10

CFR Cluj a fost eliminată din Cupa României, după ce a pierdut pe nedrept, la penalty-uri, meciul din deplasare cu FC Botoșani.

Echipa noastră a deschis scorul în minutul 42, prin Omrani, cel care a înscris din apropierea porții apărate de Pap. Înaintea reușitei, centralul Cojocaru ne-a refuzat clar o lovitură de la 11 metri, după un fault al lui Târnovan asupra lui Laurențiu Rus. De asemenea, același arbitru a anulat un gol înscris corect de Omrani, pe motiv că mingea a ieșit în afara terenului de joc înainte ca Moutinho să centreze.

În repriza secundă, deși CFR și-a creat și alte ocazii importante de a marca, Botoșaniul a egalat prin Jonathan. După 120 de minute, scorul a fost tot egal, 1-1, iar la penalty-uri, Nistor, Păun și Deac au ratat, iar echipa noastră a fost eliminată prematur din Cupa României.