DEFILARE DE 1 DECEMBRIE

01-dec.-2017 22:51

Echipa noastră obține un nou succes categoric în Liga 1 Betano. CFR Cluj s-a impus, scor 3-0, în deplasarea de la Voluntari, la capătul unui meci dominat de la un capăt la celălalt. Billel Omrani a deschis scorul în prima repriză, după o acțiune personală excelentă. În minutul 74, elevii lui Dan Petrescu au reușit un contratac de manual finalizat de Ciprian Deac cu gol. După doar câteva minute, Adiță Păun a dus scorul la 3-0 chiar la meciul său cu numărul 100 în Liga 1, toate partidele în tricoul „alb-vișiniu”!

CFR Cluj este lider în acest moment cu un avans de 8 puncte față de FCSB.

FC Voluntari: Balauru – Achim, Balaur, Popescu, Acsinte (Ivanovici) – Răuță, Lazăr – Căpățână (Deac), Marinescu (Cernat), Olteanu – Bălan

Rezerve: Petrariu, Leasă, Novac, Pîrcălabu

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureșan, Camora – Hoban, Djokovic – Deac (Nouvier), Culio (Rus), Păun – Omrani (Balde)

Rezerve: Vâtcă, Mailat, Moutinho, Peteleu