DEBUT CU DREPTUL PENTRU CFR 2 IN CAMPIONAT

24-aug.-2018 22:24

CFR Cluj 2 a debutat cu dreptul în noua ediție a Ligii a 3-a! Echipa pregătită de Alin Minteuan s-a impus cu scorul de 4-1 în deplasarea de la Bistrița, împotriva echipei ACS Unu Fotbal Gloria.

Claudiu Petruș a deschis scorul pentru echipa secundă a clubului nostru, cu un șut de la distanță. Adrian Nalați a egalat pentru bistrițeni, ca după numai 5 minute Alexandru Petruș să o ducă din nou pe CFR 2 în avantaj. Internaționalul de tineret Claudiu Petrila a reușit o dublă în repriza secundă și a stabilit scorul final al partidei, 4-1 pentru CFR Cluj 2.

În etapa a doua, echipa secundă a clubului nostru va juca pe teren propriu, împotriva echipei CS Minaur Baia-Mare, vineri, 31 august, de la ora 18.00.

Echipa de start: Rus A. – Milandru, Rus I., Potra, Pârv – Petruș A., Petruș C. – Essel, Petrila, Joca – Cazan

Rezerve: Hindrich, Mocan, Botis, Minteoan, Șter, Dat, Banyoi

sursa foto: sportulbistritean.ro