DEBUT CU DREPTUL ÎN PLAY-OFF-UL LIGII 1!

10-mart.-2019 00:00
Echipa noastră a început perfect play-off-ul Ligii 1, cu o nouă victorie împotriva celor de la Sepsi OSK, scor 3-1.

Golgheterul României, George Țucudean, a deschis scorul pentru CFR Cluj în secunda 20 și a semnat cel mai rapid gol din acest sezon al Ligii 1. “Țucu” a punctat cu un voleu superb de la marginea careului de 16 metri. În minutul 13, Manea a încercat o execuție acrobatică, însă mingea a trecut pe lângă poarta celor de la Sepsi. Ciprian Deac a avut șansa să facă 2-0, însă lovitura sa de cap a fost reținută de portarul Niczuly. Spre finalul primei reprize, Sepsi și-a creat două ocazii de poartă, însă Arlauskis a avut două intervenții excelente.🚂

Imediat după startul părții secunde, oaspeții au reușit egalarea prin Gabriel Vașvari. Egalitatea a durat doar câteva minute. Djokovic a readus-o pe CFR Cluj la conducerea jocului cu o lovitură de cap excelentă, în urma unei lovituri libere executate de Deac. În minutul 70, Juan Emmanuel Culio a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat de centralul Coltescu. Chiar și în inferioritate numerică, Campioana noastră a reușit să marcheze. Billel Omrani a scos un penalty, iar Ciprian Deac l-a transformat cu siguranță. Partida s-a încheiat 3-1, iar echipa noastră a început perfect play-off-ul Ligii 1.🏟

Vă mulțumim pentru susținere! Ați fost minunați și de această dată! Ne-au mai rămas 9 finale!🤩

Hai CFR!🚂

Echipa de start: Arlauskis – Manea, Lang, Mureșan, Camora, Bordeianu (Boli 90′), Culio, Djokovic (Hoban 80′), Deac, Omrani, Țucudean (Ioniță 68′)

Rezerve: Jesus – Boli, Peteleu, Moutinho, Costache