Debut cu dreptul in Liga 1 | CFR Cluj 2 – 0 Concordia Chiajna

27-iul.-2016 09:56

CFR Cluj 2 – 0 Concordia Chiajna

Prima partidă a sezonului 2016-2017 a Ligii 1 a adus și prima victorie pentru echipa noastră. După o primă repriză în care jocul a fost destul de echilibrat, Miriuță a reușit să schimbe ceva în jocul băieților noștri la ieșirea de la cabine. În cea de-a doua repriză totul a mers perfect, mai ales când, după intrarea lui Guima în minutul 64, au început câteva minute nebune. Cristian Lopez a deschis scorul în minutul 67 după serviciul lui Tiago Lopes, în minutul imediat următor, noul intrat Guima majorează scorul, din serviciu lui Jakolis.

Scor final 2-0, cu ocaziile mai mari fiind de partea noastră în cea de-a doua repriză, cu un joc bun, care promite un sezon plin de speranțe în băieții noștri.