CS U CRAIOVA – CFR CLUJ 2-1

16-dec.-2017 23:03

CFR Cluj pierde cu 2-1 la Craiova, însă rămâne lider la finalul anului 2017.

Pe un stadion plin, oltenii au deschis scorul în prelungirile primei reprize prin Băluță, cel care a marcat cu o lovitură de cap. Imediat după startul reprizei secunde, Mitriță a dus scorul la 2-0, după o lovitură liberă executată foarte bine. După gol, CFR a revenit în joc, iar introducerea lui Urko Vera s-a dovedit a fi inspirată. Spaniolul a marcat la prima atingere de balon golul de 2-1. Până la finalul partidei, echipa noastră a controlat în totalitate jocul, însă fără să reușească să înscrie golul egalizator. Omrani și Urko Vera au ratat două ocazii uriașe în finalul meciului.

Cu 49 de puncte, CFR Cluj rămâne lider în Liga 1 Betano la finalul lui 2017, iar anul care vine ne va surprinde mult mai puternici!

Hai CFR! Vă mulțumim tuturor celor care ați fost alături de noi în acest an!

CS U Craiova: Calancea – Popov, Kelic, Briceag – Martic, Zlatinski, Mateiu, Bancu – Mitriță (Gustavo 63′), Băluță, Burlacu (Popa 77′)

Rezerve: Mitrovic – Barbuț, Dimitrov, Roman, Screciu

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureșan, Camora – Rus (Nouvier 85′), Culio, Djokovic (Vera 61′) – Deac, Omrani, Păun (Mailat 69′)

Rezerve: Vâtcă – Balde, Luchin, Peteleu