CHINDIA – CFR CLUJ 0-2

07-aug.-2022 20:39

CFR Cluj a câștigat, scor 0-2, în deplasare cu Chindia, în etapa a 4-a a Superligii!

Echipa noastră a deschis scorul în minutul 27 prin Muhar. Petrila a centrat de la colțul terenului, Hoban a recentrat în fața porții, iar mijlocașul croat a marcat primul său gol la CFR Cluj. Înainte de pauză, echipa noastră a făcut 2-0. Hoban a centrat din flancul drept, iar Yeboah a înscris cu o execuție spectaculoasă. Gazdele au început mai bine repriza a doua, dar fără să puncteze pe tabelă. Yeboah a fost eliminat ușor în minutul 65, pentru un fault la mijlocul terenului. CFR a rămas în 9 oameni, după ce Debeljuh a văzut și el roșu, pentru o lovitură cu cotul. Până la final, gazdele au mai avut o ocazie, însă balonul a lovit bara porții, iar meciul s-a încheiat cu victoria echipei noastre, scor 0-2.

Echipa de start: Bălgradean – Braun, Kolinger, Burcă, Brucic, Muhar, Hoban (74’ Boateng), Bordeianu (74’ Roger), Petrila (85’ Bălan), Yeboah, Betancor (74’ Betancor)

Rezerve: Scuffet, Yuri, Itu, Gîdea, Malele

Pentru echipa noastră urmează returul cu Shakhtyor Soligorsk, de joi, 11 august, ora 20:00!