CHINDIA – CFR CLUJ 0-1

04-dec.-2021 18:06

CFR Cluj a câștigat, scor 0-1 în deplasare cu Chindia Târgoviște, într-un meci contând pentru etapa a 18-a a Ligii 1.

Echipa noastră a dominat prima parte a jocului și a avut numeroase ocazii de a marca. Costache a avut șansa deschiderii scorului în minutul 5, însă a trimis cu capul puțin pe lângă poartă. În minutul 21, Omrani a deschis scorul pentru CFR cu un lob perfect de la marginea careului. Costache a avut o nouă ocazie în minutul 29, însă Căbuz l-a blocat in-extremis. Omrani a șutat dintr-o lovitură liberă de la mare distanță, Căbuz a respins în lateral, faza a continuat, iar apoi Deac a șutat de la marginea careului, dar Căbuz a fost din nou la post. În minutul 36, Deac a șutat din lovitură liberă de la marginea careului, dar Căbuz a plonjat și a respins și de această dată.

Gazdele au început mai bine repriza secundă. În primă fază, Graovac a respins perfect șutul lui Dulca, iar apoi Otto a respins perfect șutul lui Popadiuc din afara careului. În minutul 67, Păun a primit o pasă în afara careului, și-a făcut mingea şi a șutat, însă Căbuț a prins, iar partida s-a încheiat cu victoria echipei noastre, 1-0!

Echipa de start: Otto – Susic, Graovac, Cestor, Camora – Sigurjonsson (61’ Păun), Boateng (82’ Bordeianu), Deac – Omrani, Debeljuh, Costache (61’ Chipciu) | Antrenor: Dan Petrescu

Rezerve: Letica – Bălan, Burcă, Ștefan, Manea, Gîdea

Pentru CFR Cluj urmează meciul cu FK Jablonec din grupa D UEFA Europa Conference League, joi, 9 decembrie, ora 19:45. Bilete online pentru acest meci găsiți aici ➡️ https://www.bilete.ro/uefa-conference-league-cfr-cluj-fc-jablonec/