CFR CLUJ vs. FC VIITORUL 1-2

02-sept.-2018 20:21

CFR Cluj a pierdut cu Viitorul, scor 1-2, în etapa a 7-a a Ligii 1. Păun putea deschide scorul în prima repriză, însă șutul său extrem de puternic a lovit bara transversală. Imediat după pauză, George Țucudean a marcat golul său cu numărul 5 din acest sezon, după o centrare perfectă a lui Păun! În minutul 86, jucătorul Viitorului Mihai Voduț a marcat pentru 1-1, cu un șut de la mare distanță. După numai 4 minute, Ovidiu Hațegan a acordat un penalty controversat pentru Viitorul, iar Ianis Hagi a stabilit scorul final al partidei, de la punctul cu var.

Urmează o pauză în Liga 1 prilejuită de meciurile echipei naționale! Noi ne revedem peste două săptămâni, la meciul cu FCSB! Împreună suntem mai puternici!