CFR CLUJ – UTA ARAD 0-1

22-nov.-2020 23:30

Echipa noastră a pierdut meciul cu UTA Arad din etapa a 11-a a Ligii 1, scor 0-1, după golul înscris de Ioan Hora în minutul 75.

Prima ocazie a partidei a aparținut băieților  noștri. Soares a șutat de la distanță, însă portarul Iacob a reținut. Înainte de pauză, Erico, fundașul celor de la UTA a respins greșit un balon și a fost aproape de autogol, însă portarul oaspeților a respins cu greu acel balon. La faza următoare, Chipciu a reluat din prima, din interiorul careului, dar mingea a lovit transversala porții lui Iacob.

UTA a avut prima ocazie a meciului, imediat după startul reprizei secunde prin Buhăcianu, cel care a șutat pe colțul scurt, însă Bălgrădean a respins. Hora a deschis scorul pentru arădeni în minutul 75, cu un șut din marginea careului de 16 metri.

În următoarea partidă, CFR Cluj va întâlni pe teren propriu AS Roma, joi, 26 noiembrie, de la ora 22:00, în Grupa A UEFA Europa League!

CFR Cluj: Bălgrădean – Susic, Ciobotariu (Zunic 87′), Burcă, Camora (cpt) – Itu (Debeljuh 46′), Soares (Djokovic 82′), Păun – Chipciu (Costache 72′), Rondon (Vojtus 82′), Pereira

Rezerve: Sandomierski – Latovlevici, Aurelio, Carnat