CFR CLUJ U19 CASTIGA CUPA ROMANIEI!

25-mai-2019 17:19

Incă un trofeu în vitrina clubului nostru! CFR Cluj câștigă Finala CupeiRomâniei U19 în fața celor de la FC Viitorul cu scorul de 3-1!

FC Viitorul a deschis scorul la prima ocazie, prin Alexandru Pop, însă băieții noștri au revenit rapid în joc și au marcat în numai câteva minute de două ori prin Aron Girsik și Alin Fica. În repriza secundă, Cătălin Nistor a stabilit scorul final al meciului, 3-1 pentru CFR.

Primul marcator al echipei noastre, Aron Girsik, a fost ales și jucătorul finalei, acesta fiind premiat de directorul tehnic al FRF, Mihai Stoichiță.