CFR CLUJ – STEAUA ROSIE BELGRAD 1-2

27-aug.-2021 00:54

CFR Cluj a pierdut, scor 1-2 (1-1), cu Steaua Roșie Belgrad, un meci contând pentru returul play-off-ului UEFA Europa League.

Partida a început cu stângul pentru băieții noștri, după ce arbitrul central a acordat penalty ușor pentru oaspeți, care au transformat de la punctul cu var prin Katai. După gol, campionii României au semnat două ocazii importante prin Deac și Sigurjonsson. În minutul 34, Debeljuh a reușit egalarea pentru echipa noastră, după o centrare perfectă a lui Costache.

Imediat după startul reprizei secunde, Steaua Roșie a marcat golul de 2-1 prin Pavkov. În minutul 62, CFR a primit penalty, după ce Debeljuh a fost faultat în careu, însă Deac a ratat de la punctul cu var șansa egalării.

Deși părăsim Europa League, echipa noastră va continua în grupele Conference League. Tragerea la sorți va avea loc mâine. Următorul meci de acasă va avea loc duminică, 29 august, de la ora 21.00, împotriva celor de la FCSB.

CFR 1907 Cluj: Arlauskis (Bălgrădean 46′) – Manea, Graovac, Ciobotariu, Camora (cpt.) – Deac (Chipciu 66′), Rodriguez, Sigurjonsson – Costache (Omrani 73′), Debeljuh (Alibec 73′), Păun (Petrila 46′)

Rezerve: Otto, Cestor, Fofana, Itu, Latovlevici, Tahiri /  Antrenor principal: Marius Șumudică