CFR CLUJ – SEPSI OSK 2-0

28-nov.-2017 01:06

Ce seara frumoasă! CFR Cluj câștigă cu 2-0 meciul cu Sepsi Sf. Gheorghe și se distanțează la 5 puncte în fruntea Ligii 1 Betano! Omrani a deschis scorul în minutul 36, după ce portarul oaspeților a respins în față un șut a lui Djokovic. Introdus în repriza secundă, Andrei Mureșan a dus marcat golul de 2-0 cu o lovitură de cap excelentă.

În această seară, mijlocașul Sebastian Mailat a bifat primele minute în tricoul „alb-vișiniu”, iar echipa noastră a bifat astfel a 3-a victorie la rând în Liga 1 Betano!

Vă mulțumim tuturor celor ce ați fost alături de noi în această seară minunată!

Hai CFR!

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Boli, Camora – Culio, Hoban (Mureșan 71′) – Deac, Djokovic, Păun (Mailat 66′) – Omrani (Vera 80′)

Sepsi OSK: Niczuly – Burlacu, Ursu, Dima, Dumbrava – Petrovikj (Hadnagy 80′), Fulop – Petre (Huiban 84′), Herea, Astafei (Thiaw 65′) – Nikolic