CFR CLUJ – SEPSI OSK 2-0

25-oct.-2021 22:34

CFR Cluj a învins, scor 2-0 (1-0), Sepsi OSK, într-un meci contând pentru etapa a 13-a a Ligii 1.

Echipa noastră a deschis scorul în minutul 25, prin Bouhenna cel care a marcat cu capul din marginea careului mic, după un corner executat perfect de Ciprian Deac. Imediat după startul reprizei secunde, Mitrea l-a faultat în careu pe Culio, iar arbitrul a dictat penalty pentru echipa noastră. Șutul lui Culio de la punctul cu var a fost respins de Niczuly, dar mijlocașul nostru a fost pe fază și a împins mingea în poartă. Alibec a avut șansa de a face 3-0, însă șutul său a trecut puțin pe lângă poarta lui Niczuly. În minutul 78, Bordeianu a luat cel de-al doilea cartonaș galben și a fost eliminat. Chiar și așa meciul s-a încheiat cu victoria echipei noastre, scor 2-0.

Pentru echipa noastră urmează meciul cu FC Voluntari de acasă, sâmbătă, 30 octombrie, de la ora 21:30.

Echipa de start: Bălgrădean – Susic, Bouhenna, Burcă, Camora – Culio (Cestor 90′), Boateng (Bordeianu 46′), Deac (Păun 82′)- Omrani, Alibec (Debeljuh 82′), Petrila / Antrenor: Dan Petrescu

Rezerve: Otto, Sigurjonsson, Manea, Gîdea, Costache