Rezultatele partidelor de pregatire din Cipru

18-ian.-2017 09:40

Vineri, de la ora 15:00, am disputat ultimul meci amical din seria celor 5 din Cipru, iar bilanțul este unul care ne dă speranțe că vom vedea un joc excelent în următoarele partide din campionat: 5 victorii din 5 partide! În ultima partidă, băieții noștri au reușit un 1-0 cu Korona Kielce, formație din Ekstraklasa, prima ligă poloneză. Primul nostru 11: Mincă – Camora, Mureșan, Larie, Peteleu – Nouvier, Nascimento, Deac, Chiriță – Juan Carlos, Omrani.

La pauză scorul a fost 0-0, la pauză au ieșit Omrani, Chiriță, Mureșan, Peteleu, Juan Carlos și în locul lor au intrat Bud, Sorsa, Horj, Tiago Lopes, Gomelt. Golul victoriei a fost marcat de Bryan Nouvier în minutul 67, aducând a cincea victorie din tot atâtea partide pentru echipa noastră! O stagiune de pregătire excelentă, acum continuăm munca pentru celelalte cinci partide extrem de importante care urmează în Liga 1, ținta fiind accederea în Play-Off!

Rezultatele înregistrate în Cipru:

17 ian | CFR Cluj 2 – 0 UFA FC (Rus)

20 ian | CFR Cluj 4 – 1 Mezokovesd-Zsory SE (Hun)

23 ian | CFR Cluj 2 – 1 Apollon Limassol (Cyp)

24 ian | CFR Cluj 2 – 1 Arka Gdynia (Pol)

27 ian | CFR Cluj 1 – 0 Korona Kielce (Pol)

file

Hai CFR!!!

Marți, de la ora 15:00, echipa noastră a disputat cea de-a patra partidă de pregătire din cantonamentul din Cipru, în compania formației de primă ligă poloneze Arka Gdynia. La pauză scorul a fost 2 – 0, Sorsa a deschis scorul în min. 9 din centrarea lui Camora, iar în min. 15 Omrani a majorat scorul după o pasă a lui Juan Carlos. Formația poloneză a marcat prin Hofbauer în minutul 66, după o lovitură de colț. 2-1 scor final. Pe parcursul meciului au mai intrat Peteleu, Rus, Gomelt, Bumba, Roman și Marc. Vineri este ultima partidă de pregătire și ne dorim, absolut firesc, tot o victorie!

Patru din patru până acum, aici în Cipru, urmând încă o partidă până la revenirea în țară, mâine, 27.01., în compania alte formații din Ekstraklasa, prima ligă poloneză: Korona Kielce.

Vă ținem la curent cu evoluția băieților noștri și, ca de obicei, cu scorul la pauză și la final și pentru această partidă.

Programul actualizat al echipei:

27 ian | CFR Cluj vs Korona Kielce (Pol)

16142212_10154050179661205_4311976203919222167_n

Hai CFR!!!

Astăzi, de la ora 11:00, echipa noastră a disputat o nouă partidă de pregătire în compania formației cipriote Apollon Limassol. Primul nostru 11 de astăzi a fost unul „experimental” format din Vâtcă – Rus, Mureșan, Horj, Peteleu – Chiriță, Cărărușu, Gomelt, Păun – Neagu, Bud. Pentru această partidă, mijlocașul moldovean Ion Cărăruș a început titular, el fiind în probe la echipa noastră.

La pauză scorul a fost 1 – 1, Cristi Bud deschizând scorul în minutul 1 al partidei, din pasa lui Laurențiu Rus, iar pentru ciprioți egalarea a venit în minutul 40. Golul victoriei a fost marcat de Dan Roman, în min. 63, din centrarea lui Alex Chiriță! Pe parcursul partidei au mai intrat Sîrbu, Roman, Tiago Lopes, Marc și Csiki.

Este a treia victorie din trei partide de pregătire, aici în Cipru, urmând încă două partide până la revenirea în țară din această săptămână! Mâine vom avea cea de-a patra partidă, iar ultima partidă va fi vineri.

Vă ținem la curent cu evoluția băieților noștri și, ca de obicei, cu scorul la pauză și la final pentru partidele noastre.

24 ian | CFR Cluj vs Arka Gdynia (Pol)

111
Hai CFR!!!

Primele schimbări în programul echipei au avut loc deja, următoarea partidă, care era programată împotriva echipei cipriote Karmiotissa a ieșit din program, aceasta fiind înlocuită cu echipa de primă ligă maghiare Mezőkövesd-Zsóry SE. Vom reveni cu detalii privitoare la ora de disputare a acestei partide, precum și alte informații importante din cantonament.

20 ian | CFR Cluj vs Mezokovesd-Zsory SE (Hun)

16121815_10212044916948700_35005166_o
Hai CFR!!!

Echipa s-a reunit, astăzi a avut loc și primul antrenament după vacanță, iar acum încep pregătirile pentru următoarele partide din sezonul regulat al Ligii 1, care vor începe în mai puțin de o lună. Până atunci urmează o perioadă de antrenament în Cluj-Napoca, între 5 și 13 ianuarie, urmată mai apoi de un cantonament în Cipru, între 14 și 28 ianuarie.
Vă vom ține la curent cu cele mai proaspete informații din acest turneu de pregătire, inclusiv LIVE TEXT de la partidele amicale. Echipa noastră va disputa patru partide în aceste două săptămâni cu patru echipe de primă ligă din Europa.