CFR CLUJ – RANDERS FC 1-1

30-sept.-2021 23:14

CFR Cluj a remizat, scor 1-1 (0-1), cu Randers FC, într-un meci contând pentru Grupa D UEFA Europa Conference League.

Oaspeții au început mai bine meciul și și-au creat prima ocazie în minutul 3 când Bundgaard a șutat în forță, dar Figueiredo a reușit să respingă. În minutul 34, Odey a șutat la colțul lung din întoarcere, însă Cristi Manea s-a aflat pe linia porții și a reușit să respingă. În minutul 40, Păun a scăpat pe contraatac și a șutat puternic de la marginea careului, dar portarul lui Randers a respins. La faza imediat următoare, după un corner executat de Hammershoy-Mistrati, Kamara a înscris pentru 1-0. După pauză, echipa noastră a ieșit mai motivată. Intrat în repriza secundă, Petrila a înscris pentru echipa noastră golul egalării, după o pasă foarte bună a lui Deac. Partida s- a încheiat la egalitate, scor 1-1, iar CFR Cluj a obținut primul punct din Grupa D UEFA Europa Conference League.

CFR Cluj: Figueiredo – Manea, Burcă, Cestor, Ștefan – Boateng (82′ Culio), Rodriguez (46′ Bordeianu), Deac – Păun (90+4 Gîdea), Debeljuh (63′ Alibec), Costache (63′ Petrila)

Rezerve: Otto, Bălgrădean, Bouhenna, Ciobotariu, Fica, Graovac, Haiduc