CFR CLUJ – GAZ METAN 2-1

03-oct.-2021 20:09

CFR Cluj a învins, scor 2-1 (0-1), Gaz Metan Mediaș, într-un meci contând pentru etapa a 11-a a Ligii 1.

Oaspeții au deschis repede scorul, după ce Deaconu a centrat pentru Yuri, iar acesta a înscris pentru 1-0. După reușita fotbalistului brazilian, echipa noastră a preluat conducerea jocului, însă fără a pune în mare pericol poarta apărată de Vâlceanu.

CFR Cluj a ieși mai motivată da la cabine, iar imediat după reluarea jocului Petrila a reușit egalarea, după ce l-a învins pe Vâlceanu cu un șut cu exteriorul. În minutul 59, echipa noastră a trecut în avantaj, după ce Deac a finalizat simplu o minge primită de la Petrila.

Partida s-a încheiat cu victoria echipei noastre, scor 2-1! Pentru CFR Cluj urmează o pauză binemeritată prilejuită de meciurile echipei naționale.

Următorul meci de acasă va fi în 21 octombrie de la ora 22.00, cu AZ Alkmaar în grupa D UEFA Europa Conference League!

CFR Cluj: Bălgrădean – Manea, Bouhenna, Burcă, Camora (c) – Culio (Alibec 70′), Bordeianu, Deac (Boateng 85′) – Chipciu (Păun 46′), Debeljuh (Omrani 46′), Petrila

Rezerve: Otto –  Gîdea, Graovac, Sigurjonsson, Ștefan