CFR CLUJ – FCSB 0-1

17-apr.-2022 23:28

CFR Cluj a pierdut, scor 0-1 (0-0), acasă cu FCSB, într-un meci contând pentru etapa a 5-a a play-off-ului.

În prima parte a jocului, oaspeții au fost mai prezenți în joc, dar fără să reușească să marcheze. În minutul 43, echipa noastră a rămas în inferioritate numerică, după ce Susic a văzut roșu pentru un fault la Olaru. După pauză, Octavian Popescu a șutat de la 20 de metri, Graovac a deviat puţin, iar mingea a intrat în poarta lui Bălgrădean. În ultimul minut al meciului, echipa noastră a avut o ocazie uriașă prin Birligea, cel care a șutat din interiorul careului, iar mingea a fost reținută de Târnovanu.

Pentru echipa noastră urmează amicalul cu Dinamo Kiev, miercuri de la ora 21.30, iar în campionat ne deplasăm la Voluntari, duminică, 24 aprilie, la ora 19.00.

Echipa de start: Bălgrădean – Susic, Graovac, Burcă, Camora – Deac, Boateng, Bordeianu – Omrani (78′ Dugandzic), Debeljuh (46′ Yuri), Petrila (76′ Birligea)

Rezerve: Otto – Manea, Yuri, Chipciu, Păun, Neguț, Cvek, Birligea, Dugandzic