CFR CLUJ – FC VOLUNTARI 3-1

12-mart.-2022 23:56

CFR Cluj a câștigat, scor 3-1 (0-0), acasă cu FC Voluntari, într-un meci contând pentru prima etapă din play-off-ul Ligii 1.

Prima repriză a jocului a stat sub semnul echilibrului. În minutul 22, oaspeții au avut o șansă de a marca, în urma unei faze fixe, însă Lopez a trimis în plasa laterală. Susic a avut și el șansa deschiderii scorului în minutul 35, însă a trimis din poziție ideală pe lângă poartă.

Intrat în startul reprizei secunde, Petrila a centrat perfect în fața porții, iar Debeljuh a apărut perfect și a făcut 1-0 pentru CFR. În minutul 54, Omrani a fost aproape de 2-0, însă mingea trimisă de la 16 metri a trecut puțin pe lângă poartă. FC Voluntari a revenit în joc în minutul 71, când Costin a profitat de o neînțelegere în apărarea noastră și a egalat. Ciprian Deac a reușit un gol de excepție în minutul 78, cu un șut din marginea careului la colțul lung. Cu 8 minute înainte de final, Omrani a pasat excelent pe culoar pentru Petrila, iar tânărul nostru atacant a făcut 3-1 pentru CFR și a stabilit scorul final al partidei din Gruia.

Pentru echipa noastră urmează meciul din deplasare cu Farul Constanța de sâmbătă, 19 martie, ora 20.30.

Echipa de start: Otto – Susic, Manea (Omrani 46′), Burcă, Yuri, Camora, Boateng, Bordeianu (Chipciu 90′), Deac (Dugandzic 90+2’), Debeljuh (Neguț 71′), Păun (Petrila 46′) / Antrenor: Dan Petrescu

Rezerve: Sava, Dimitrov, Ștefan, Runar