CFR CLUJ – CORVINUL 2-0

23-nov.-2022 18:14

CFR Cluj a câștigat, scor 2-0, cu Corvinul Hunedoara, într-un meci amical disputat pe Stadionul Dr. Constantin Rădulescu.

După o primă repriză echilibrată, CFR a spart gheața în minutul 55, după ce Ze Gomes a trimis în gura porții, iar Vito a făcut 1-0. Bordeianu a stabilit scorul final al partidei în minutul 84, cu un șut excelent de la aproximativ 20 de metri. În ultimele minute ale jocului, Hoban a obținut un penalty, însă a ratat de la punctul cu var, iar partida s-a încheiat cu victoria echipei noastre, scor 2-0.

Echipa din prima repriză: Scuffet – Bălan, Kolinger, Yuri, Braun – Boateng, Cvek, Deac – Janga, Malele, Roger
Echipa din repriza a doua: Bălgrădean – Mbaye, Billong, Hoban, Brucic – Bordeianu (85’ Muanza), Itu (85’ Lucaci), Gîdea (85’ Niakate) – Ze Gomes, Yeboah, Vito