CFR CLUJ – ASTRA 1-1

08-apr.-2018 22:33

Echipa noastră a remizat, scor 1-1, în fața celor de la Astra Giurgiu, într-un meci din cadrul etapei a 4-a din play-off-ul Ligii 1! După o primă repriză mai slabă, CFR a iesit mai montată de la cabine și deschis scorul în minutul 54, prin Paulo Vinicius. Deși nu și-a creat multe faze de poartă, Astra a reușit egalarea în minutul 81, după reușita lui Polczak. Am ratat victoria, însă băieții merită felicitați. Sunt neînvinși în fața propriilor suporteri în acest sezon.

Ne așteaptă trei meciuri în deplasare și trebuie să fim alături de băieți. Doar împreună suntem mai puternici!

Hai CFR!

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Boli, Camora – Djokovic (46’ Omrani), Hoban (84′ Costache) – Ioniță (86′ Mailat), Culio, Deac – Țucudean

Rezerve: Vâtcă, Mureșan, Peteleu, Păun

Astra Giurgiu: Iliev – Belu, Polczak, Da Silva, Radunovic – Mrzljak (46’ Moise), Dandea – Stan (88′ Bejan), Seto, Balaure – Abang (53’ L. Buș)

Rezerve: Lazar, Butean, Gheorghe, Culda