CFR Cluj 1 – 1 FC Steaua | Primul punct necesar in lupta pentru Play-Off

06-feb.-2017 00:15

CFR Cluj 1 – 1 FC Steaua Bucuresti

Prima etapă după pauza de iarnă i-a adus pe băieții noștri față în față cu echipa Stelei. Pe un stadion plin, am obținut un punct extrem de important în lupta pentru Play-Off. Sigur, deznodământul putea fi altfel, dar trecem mai departe, acum este esențial să ne concentrăm pe următoarele partide rămase din sezonul regulat, patru la număr. Gazul este următorul hop pe care sperăm să îl trecem cu brio, dar mai ales cu 3 puncte în dreptul nostru la final!

Pe o ceață deasă la Cluj, oaspeții au fost cei care au deschis astăzi scorul, prin Denis Alibec, care a marcat în minutul 16 dintr-o lovitură de pedeapsă obținută tot de el. Același Alibec a fost eliminat până la pauză, după ce a văzut două galbene în doar câteva minute. Mai devreme de această eliminare, însă, Larie a obținut la rândul său o lovitură de pedeapsă, după un contact cu Achim, însă Filipe Nascimento a ratat lovitura, Niță trimițând în corner. După reluare, cel care s-a reîntors în Gruia, Ciprian Deac a reușit egalarea în minutul 58, doar câteva minute mai târziu având aceeași soartă ca Alibec în prima repriză, văzând și el două galbene într-un timp scurt. Omul în plus ar fi putut conta mult în această partidă, însă astăzi acesta a fost deznodământul, scorul final fiind 1-1.

Hai CFR! La bine și la greu! Lupta continuă!