Ce frumos e fotbalul, cand il joaca CFR-ul | Steaua 1 – 2 CFR Cluj

22-sept.-2016 22:02

Steaua Bucuresti 1 – 2 CFR Cluj

Un inceput foarte bun pentru echipa noastra in aceasta seara, nu am intrat deloc timorati in meciul de pe Arena Nationala, iar dupa doar 12 minute, Nouvier a avut o patrundere excelenta in banda stanga si a pasat in careu pentru Cristi Bud, care pune latul de langa marcaj si deschide scorul. O perioada foarte buna pentru al nostru Cristi Bud, care este la al patrulea gol in ultimele doua jocuri. Egalarea a venit repede, in minutul 20, prin Florin Tanase, care a reusit sa marcheze din marginea careului de sase metri. Acesta a fost scorul la pauza, in ciuda altor doua mari ocazii pe care le-am avut in careul advers.

Cea de-a doua repriza a inceput cu acelasi joc frumos, de ambele parti, axat pe contra-atacuri si cu pase precise. Juan Carlos Ruiz porneste o faza foarte buna in minutul 63, cu o pasa buna la Tomislav Sorsa, care il serveste pe acelasi Cristi Bud, acesta marcand pentru 1-2. Un nou meci excelent pentru atacantul nostru, Cristi Bud, cu cinci goluri in ultimele doua partide, clar candidat in cursa golgheterilor in acest sezon. In minutul 77, Tiago Lopes vede al doilea cartonas galben si suntem fortati sa jucam ultimul sfert de ora in inferioritate, cu avantaj pe tabela. Enache a fost aproape de egalare in minutul 89, insa Filipe Nascimento respinge de pe linia portii, de langa bara.

O echipa unita care se regaseste pe teren, cu un joc foarte frumos intr-o deplasare dificila la liderul Ligii 1 Orange, toate acestea ne-au fost oferite in aceasta seara. Cristi Bud era intrebat acum cateva zile daca a mai pastrat goluri, dupa hat-trick-ul din partida precedenta, iar astazi a raspuns intrebarii. Felicitari, baieti si va multumim pentru bucuria pe care ne-ati facut-o in aceasta seara!