CAMPIONII CASTIGA LA SCOR CU FC VOLUNTARI!

13-sept.-2019 23:53

Campioana noastră a făcut spectacol în fața celor de la FC Voluntari și s-a impus cu un categoric 5-0 în Gruia, în etapa a 9-a a Ligii 1.

CFR Cluj a deschis scorul chiar în minutul 2 prin Cătălin Itu, cel care a punctat cu capul, după o centrare perfectă a lui Deac. FC Voluntari a rămas în 10 oameni, după ce Rodriguez l-a faultat pe Traore și a văzut cartonașul roșu. În minutul 28, ilfovenii au mai pierdut un jucător, după ce Simonovski a fost eliminat. Hoban a dus scorul la 2-0 pentru echipa noastră cu un șut plasat din afara cereului de 16 metri. După un singur minut, exact în stilul lui Hoban, Costache a înscris și el pentru 3-0.  CFR a fost aproape de 4-0 înainte de pauză, însă mingea trimisă de Traore a lovit bara.

Imediat după pauză, scorul a devenit 4-0 pentru Campionii noștri! Costache a centrat perfect, iar Achim de la Voluntari și-a trimis mingea în propria poartă. Intrat în startul reprizei secunde, Omrani a înscris pentru 5-0 cu o lovitura perfectă de cap și a stabilit scorul final al meciului.

În această seară a debutat pentru echipa noastră și tânărul jucător Andrei Joca Dodi! Felicitări și multă baftă în Gruia!

CFR Cluj bifează astfel cea mai categorică victorie din acest sezon, chiar înaintea meciului cu Lazio de joi!

În continuare vă puteți achiziționa pachete online pentru cele trei meciuri din Grupa E UEFA Europa League: https://www.bilete.ro/pachet-grupa-e-europa-league/

Sâmbătă casele de bilete de la Stadion vor fi deschise pentru achiziționarea de PACHETE între orele 11:00 – 15:00, iar luni între orele 11:00 – 18:00!

CFR Cluj: Arlauskis – Susic, Burcă, Cestor, Peteleu – Hoban, Itu, Pereira – Deac (76’ Dodi Joca), Traore (46’ Omrani), Costache (60’ Golofca)

Rezerve: Jesus – Boli, Djokovic, Bordeianu