CAMPIOANA OBTINE UN NOU SUCCES IN LIGA 1! FC VOLUNTARI – CFR CLUJ 1-2

12-aug.-2018 19:09

Campioana CFR Cluj a obținut o nouă victorie în Liga 1, scor 2-1, în deplasarea de la FC Voluntari și trece pe primul loc în clasament, după patru etape disputate. Chiar dacă a fost condusă încă din minutul 12, când Laidouni a deschis scorul dintr-un penalty, echipa noastră a revenit în joc, după golul lui Ioniță, cel care a marcat pentru prima dată în acest sezon în tricoul „alb-vișiniu”. În repriza secundă, CFR și-a mai creat alte ocazii importate de gol, iar în minutul 84, Țucudean a semnat reușita de trei puncte, după o pasă a lui Billel Omrani. Echipa noastră obține o victorie importantă chiar înaintea returului cu Alashkert FC, de pe teren propriu, meci care se va disputa joi, 16 august, de la ora 20:00.