CAMPIOANA FACE SPECTACOL! CFR CLUJ – FC VOLUNTARI 5-0

30-nov.-2018 22:43

Campioana CFR Cluj s-a impus cu un categoric 5-0 în fața celor de la FC Voluntari, după super hattrick-ul lui George Țucudean, noul golgheter al României!

După câteva ocazii importante ratate în startul partidei, Țucudean a deschis scorul, după o fază excelent creată de jucătorii echipei noastre. În minutele următoare, Bordeianu și Țucudean au lovit pe rând bara porții lui Vâtcă. În prelungirile primei reprize, Omrani a reușit să marcheze pentru 2-0, însă centralul a anulat golul pentru offside. Repriza secundă a început excelent pentru băieții noștri, iar Țucudean a înscris pentru 2-0, cu un lob perfect peste Vâtcă. În minutul 62, “Țucu” a semnat hattrick-ul și a urcat pe primul loc în clasamentul golgheterilor Ligii 1. Cristi Manea a dus scorul la 4-0 cu un șut de la marginea careului de 16 metri, după o pasă foarte bună a lui Deac. Valentin Costache a semnat primul său gol la CFR Cluj și a stabilit scorul final al partidei, 5-0 pentru Campioana României!

Băieții noștri obțin o nouă victorie categorică în Liga 1 și se distanțează la 5 puncte de principala urmăritoare, FCSB.