ASTRA – CFR CLUJ 2-3

25-sept.-2017 21:39

Un nou succes important în deplasare! Astra – CFR Cluj 2-3 (Manea 73′ (ag), Ioniță 90+2′ / Balde 3′, Deac 50′, Djokovic 79′)

Echipa noastră obține o nouă victorie importantă în Liga 1 Betano împotriva celor de la Astra Giurgiu, scor 2-3. Băieții lui Petrescu au început perfect partida și au deschis scorul în minutul 3 prin Ibrahima Balde, cel care înscrie golul cu numărul 4 în tricoul “alb-vișiniu”. Deși a ratat câteva șanse importante de a majora diferența, CFR a intrat cu avantaj minim la cabină. Înainte de pauză, echipa noastră trebuia să primească un penalty, după un henț a lui Stan, însă centralul Avram nu a acordat lovitură de la 11 metri.

În partea secundă, căpitanul nostru Ciprian Deac a majorat diferența de pe tabelă, după o fază frumoasă creată de Balde și Culio. Astra a reintrat în joc, în minutul 74, după autogolul lui Manea. Djokovic a făcut 3-1, cu un șut năprasnic din afara careului și semnează primul său gol de la revenirea în Gruia. În prelungiri, Astra a dus scorul la 2-3, însă, în ciuda reușitei, cele trei puncte VIN LA CLUJ!

Felicitări, băieți! O victorie extrem de importantă pentru echipa noastră!