AFC HERMANNSTADT – CFR CLUJ 1-3

25-ian.-2021 23:27

Echipa noastră a câștigat meciul din etapa a 18-a cu FC Hermannstadt cu 3-1, după golurile marcate de Chipciu, Debeljuh și Rondon!

Gazdele au deschis scorul prin Pires în minutul 33. După numai câteva minute, Deac a pasat perfect pentru Chipciu, iar acesta a reușit egalarea cu un șut pe jos din interioul careului. Imediat după pauză, Camora a centrat pentru Debeljuh, iar atacantul nostru a dus scorul la 2-1 pentru CFR. Intrat în repriza secundă, Rondon a stabilit scorul final al întâlnirii, 3-1 pentru echipa noastră.

După acest succes, CFR Cluj ajunge la 40 de puncte în clasament. În etapa următoare, echipa noastră va primi vizita celor de la Astra Giurgiu, joi, 28 ianuarie de la ora 20:00.

CFR Cluj: Sandomierski – Manea, Ben Youssef, Burcă, Camora – Deac, Itu (Soares 46′), Păun (Latovlevici 88′) – Chipciu (Aurelio74′), Debeljuh (Rondon 74′), Costache (Carnat 86′)

Rezerve: Murariu – Hoban, Susic, Vinicius