ACADEMICA CLINCENI – CFR CLUJ 1-2

24-iul.-2021 23:54

CFR Cluj a învins, scor 2-1 (0-0) formația Academica Clinceni, într-un meci contând pentru etapa a doua a noului sezon din Liga 1.

La Călărași, echipa noastră a început bine partida, iar prima ocazie a venit în minutul 19, când Debeljuh a reluat cu capul pe lângă poartă centrarea venită de la Deac. În minutul 32, Păun a șutat periculos din marginea careului, însă lovitura sa a trecut puțin pe lângă poartă.

Imediat după startul reprizei secunde, Petrila a deschis scorul la Călărași. Păun a centrat excelent, Debe a lăsat mingea pentru Petrila, iar mijlocașul nostru a marcat cu un șut la vinclu. În minutul 69, Academica Clinceni a reușit egalarea din penalty, prin Bautista. După numai 6 minute, Rodriguez a șutat de la distanță, însă mingea a lovit bara. Înainte cu 3 minute de final, Campioana României a dat lovitura prin Latovlevici, cel care a reluat în poartă o centrare perfectă a lui Deac, iar partida s-a încheiat 2-1 pentru CFR Cluj!

Pentru echipa noastră urmează returul cu Lincoln Red Imps, din 28 iulie, de acasă!