A DOUA VICTORIE DIN AMICALE! CFR CLUJ – LUDOGORETS 2-0

22-ian.-2019 18:40

Echipa noastră a bifat cel de-al doilea succes din meciurile amicale! De data aceasta, Campioana CFR s-a impus în fața celor de la Ludogorets Razgrad cu scorul de 2-0!

Adam Lang a deschis scorul în minutul 17 în urma unei faze fixe. Fundașul maghiar este golgheter în amicale, reușind să puncteze de două ori în trei partide disputate în Turcia. Intrat în repriza secundă în locul lui Billel Omrani, George Ganea a profitat de o eroare a fundașilor bulgari și marcat primul său gol în tricoul alb-vișiniu.

Următorul amical al echipei noastre se va juca vineri, 25 ianuarie, împotriva formației AS Trencin.

Echipa de start: Jesus – Manea, Lang, Vinicius, Camora – Djokovic, Ioniță, Bordeianu – Deac, Țucudean, Omrani

Rezerve: Arlauskis – Mureșan, Costache, Ganea, Petrila, Seba Petruș, Alex Petruș, Potra Paul, Culio, Peteleu, Păun

Au mai jucat în repriza a doua: Arlauskis, Culio, Păun, Peteleu, Mureșan, Petrila, Costache, Ganea, Alex Petruș