6, VINE CFR!

21-aug.-2017 08:53

Echipa noastră obține cea de-a 6-a victorie consecutivă în Liga 1! Victima din această seară a fost echipa ilfoveană, FC Voluntari. CFR a controlat startul meciului, iar în minutul 37 scorul era deja 2-0 în favoarea noastră. Omrani și Urko Vera au apărut perfect în gura porții și au marcat cele două goluri, reușite care ulterior ne-au adus toate cele trei puncte. În repriza secundă, elevii lui Dan Petrescu au mai amenințat poarta oaspeților în două rânduri, prin Culio și Hoban, însă loviturile lor expediate cu capul au fost reținute de goalkeeper-ul advers.

CFR rămâne lider în Liga 1 cu 19 puncte, după cea de-a 6-a victorie consecutivă! Echipa noastră are cel mai bun atac și cea mai bună apărare din campionat (13-1)!

Suntem mândri de voi! Felicitări, băieți!