4 VICTORII CONSECUTIVE ÎN SUPERLIGĂ

04-dec.-2022 21:29

CFR Cluj a câștigat, scor 2-0, cu Chindia Târgoviște, într-un meci din etapa a 19-a a Superligii, disputat în Gruia.

Echipa noastră a deschis scorul în minutul 17, după ce Deac a centrat perfect din corner iar Kolinger a reluat cu capul fără șansă pentru portarul oaspeților și a stabilit scorul pauzei.

În minutul 62, Petrila a trimis un șut cu efect de la aproximativ 25 de metri, dar Căbuz a scos de la vinclu! La faza imediat următoare, Petrila a avut din nou șansa să înscrie, ajutat de centrarea lui Manea, dar mijlocașul nostru a alunecat și a ratat șansa. În minutul 79, Căpușă l-a faultat, în careu, pe același Petrila, și a primit cartonaș galben. După consultarea VAR, echipa noastră a primit o lovitură de la 11 metri pe care Manea a executat-o fără emoții, dublând avantajul și stabilind scorul final al partidei, 2-0!

Echipa de start: Scuffet, Manea, Kolinger, Burcă, Camora, Boateng (94’ Hoban), Cvek (89’ Bordeianu), Deac (84’ Roger), Petrila (84’ Gîdea), Yeboah, Janga (89’ Vito)

Rezerve: Sava, Braun, Yuri, Lucaci | Antrenor: Dan Petrescu