3 PUNCTE SI URCAM PE LOCUL 1! CFR CLUJ VS. POLI IASI 1-0

19-oct.-2018 21:52

Campioana CFR Cluj a bifat un nou succes în Liga 1, scor 1-0, în fața celor de la CSM Poli Iași, pe propriul teren.

Partida a debutat cu o ocazie a moldovenilor, însă Sanoh a trimis în plasa laterală. Imediat după acest moment, băieții noștri au preluat controlul jocului, iar în minutul 19, Andrei Mureșan a reușit deschiderea scorului. Moutinho a executat perfect un corner, Djokovic a deviat, iar „Muri” a marcat pentru 1-0. În minutul 34, Ovidiu Hoban s-a accidentat, iar Toni Conceicao a fost nevoit să efectueze devreme prima modificare, introducându-l pe Bordeianu. Până la pauză, Moutinho a ratat alte două ocazii importante, una din apropierea porții, iar cealaltă cu un șut de la distanță.

În repriza secundă, Iașiul a echilibrat jocul, însă fără să reușească să pună în mare pericol poarta lui Arlauskis. Partida s-a încheiat cu victoria echipei noastre, scor 1-0, după golul lui Andrei Mureșan din minutul 19. Pentru fundașul CFR-ului acesta a fost prima reușită din acest sezon și a 3-a de când evoluează în tricoul „alb-vișiniu”.

Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureșan, Camora – Djokovic, Hoban (34′ Bordeianu), Culio – Ioniță (67′ Deac), Țucudean, Moutinho (82′ Omrani)