3 PUNCTE MARI! CFR – CRAIOVA 1-0

20-sept.-2021 23:11

CFR Cluj a învins, scor 1-0 (1-0), Universitatea Craiova, într-un meci contând pentru etapa a 9-a a Ligii 1.

Echipa noastră a deschis scorul la prima mare ocazie a partidei, prin Burcă, cel care a înscris cu capul în urma unui corner executat perfect de Petrila. Partea secundă a primei reprize a aparținut oaspeților. Ivan a avut două șanse de a egala, însă Bălgrădean s-a opus de fiecare dată.

La începutul reprizei a doua, Câmpanu de la oaspeți a șutat de la distanță, însă mingea a lovit bara. În minutul 68, Burcă a avut șansa să facă 2-0, însă Pigliacelli a respins în extremis lovitura de cap a fundașului nostru. În minutul 72, Deac a centrat dintr-o lovitură liberă, Manea a reluat cu capul periculos, iar portarul oaspeților a respins cu dificultate. Partida s-a încheiat cu victoria băieților noștri, 1-0, iar CFR rămâne lider cu 24 de puncte!

Pentru echipa noastră urmează un nou duel cu Universitatea Craiova, în Cupa României, joi, 23 septembrie, de la ora 21:30.

CFR Cluj: Bălgrădean – Manea, Burcă, Bouhenna, Camora – Bordeianu, Culio, Păun – Deac, Costache, Petrila

Rezerve: Otto, Cestor, Chipciu, Ciobotariu, Ștefan, Boateng, Gîdea, Fica, Rusu / Antrenor: Dan Petrescu

Felicitări, băieți! Suntem mândri de voi!