3 DIN 3 ÎN LIGA 1! DINAMO – CFR CLUJ 0-2

17-dec.-2020 23:37

Campioana României a bifat cea de-a treia victorie consecutivă în Liga 1 cu 2-0 în această seară, în deplasare cu FC Dinamo.

Debeljuh a deschis scorul pentru CFR Cluj în minutul 14. După o centrare perfectă a lui Camora, atacantul nostru a șutat, iar mingea a fost ușor deviată de Radu și a intrat în poartă. Chiar înainte de pauză Debeljuh a fost faultat în careu de Puljic, iar centralul Avram a acordat penalty pentru echipa noastră. Păun a transformat cu siguranță de la punctul cu var și a stabilit scorul final al partidei, 2-0 pentru CFR!

În ultima etapă din 2020, CFR Cluj se va duela cu Universitatea Craiova, marți, 22 decembrie, ora 21:00.

CFR Cluj: Bălgrădean – Susic, Burcă, Vinicius, Camora (c) – Itu (Costache 83′), Soares (Djokovic 60′), Păun (Hoban 83′) – Carnat (Deac 59′), Debeljuh, Pereira (Chipciu 77′)

Rezerve: Sandomierski – Manea, Vojtus, Zunic