2-1 SI TERMINAM TURUL SEZONULUI REGULAT PE PRIMUL LOC AL LIGII 1!

28-oct.-2018 23:41

Campioana CFR Cluj a obținut un nou succes în Liga 1, scor 2-1, în deplasarea de la Sepsi Sfântu-Gheorghe și încheie turul sezonului regulat pe primul loc al campionatului!

„Feroviarii” au deschis scorul în minutul 14, când Billel Omrani a marcat în urma unei faze fixe. Imediat după gol, Arlauskis a avut o intervenție salvatoare la șutul lui Tandia. Țucudean putea face 2-0 pentru echipa noastră, însă a trimis pe lângă poartă dintr-o situație favorabilă. Înainte de pauză, Arla a avut din nou o intervenție foarte bună la execuția din lovitură liberă a lui Tandia. În minutul 63, Țucudean a avut din nou șansa golului doi în gheată, însă a ratat din interiorul careului de 16 metri. După doar câteva minute, echipa noastră a rămas în inferioritate numerică, după ce Males a văzut direct cartonașul roșu. În minutul 80, gazdele au egalat prin Florin Ștefan, însă lovitura de grație au dat-o campionii României, în prelungiri, când Deac a făcut 2-1 dintr-un penalty obținut de Mureșan.

Echipa noastră încheie astfel turul sezonului regulat pe poziția 1, cu un avans de două puncte față de FCSB.

Hai CFR! Felicitări, băieți!

Echipa de start: Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureșan, Camora – Djokovic, Males, Bordeianu – Deac (90+3′ Baptista), Țucudean (76′ Tambe), Omrani (84′ Păun)

Rezerve: Jesus – Lang, Radu, Petrila