6 DIN 6. FC ARGEȘ – CFR CLUJ 0-1

22-aug.-2021 00:03

CFR Cluj a învins, scor 1-0 (1-0), FC Argeș, într-un meci contând pentru etapa a 6-a a Ligii 1.

Echipa noastră a început bine meciul, iar Omrani a irosit prima ocazie a partidei. Șutul atacantului din interiorul careului a trecut puțin pe lângă poartă. Gazdele au avut și ele o ocazie prin Cristi Tănase, însă acesta a șutat peste din interiorul careului. CFR a reușit deschiderea scorului și singurul gol al partidei în minutul 30. Omrani a reluat perfect fără preluare o minge respinsă de Greab pentru 0-1.

În repriza secundă jocul s-a echilibrat, iar gazdele au avut șansa egalării la șutul de la distanță a lui Tănase. Debeljuh putea să facă 2-0 pentru echipa noastră spre finalul jocului, însă mingea trimisă de el a trecut pe lângă poartă, iar scorul a rămas neschimbat.

CFR Cluj bifează victoria cu numărul 6 din acest sezon al Ligii 1, după tot atâtea meciuri disputate. Pentru Campioana României urmează jocul retur din play-off-ul Europa League cu Steaua Roșie Belgrad, joi, 26 august!

Hai CFR!🚂

CFR Cluj: Bălgrădean – Susic, Graovac, Ciobotariu, Latovlevici – Păun (Fofana 67’), Rodriguez, Deac (Costache 89’) – Petrila, Omrani (Sigurjonsson 67’), Alibec (Debeljuh 76’)

Rezerve: Otto, Camora, Manea, Tahiri, Gîdea