O nebunie de meci, goluri minunate si loc de Play-Off | CSM Poli Iasi 1 – 2 CFR Cluj

27-feb.-2017 23:03

CSM Poli Iasi 1 – 2 CFR Cluj

Trei puncte uriașe dintr-o deplasare care putea fi, după aspectul primei reprize, mult mai ușoară. Unul dintre cele mai bune meciuri din acest sezon pentru băieții noștri la Iași, pe stadionul Emil Alexandrescu. După multe ocazii în începutul partidei, Ionuț Larie a deschis scorul dintr-o lovitură liberă impecabil executată în minutul 18. În prima repriză scorul putea fi majorat în diferite rânduri, însă Deac sau Bud au irosit ocaziile pe rând.

Cea de-a doua repriză a continuat cu o echipă a Iașiului mai bine intrată în joc, iar ritmul partidei devenea extrem de bun. Ocaziile importante au fost trecute tot în rândul echipei noastre, însă scorul a rămas tot 0-1 până în minutul 90+1, când Andrei Cristea a reușit o execuție, la rându-i impecabilă, egalând pentru gazde. Totul părea irosit în această deplasare, însă mentalitatea de echipă mare s-a văzut, iar la faza imediat următoare, Andrei Peteleu reușește golul de trei puncte în min. 90+2!

Aceste trei puncte sunt meritul unei mari echipe, unei echipe de luptători care nu renunță în niciun moment! Dacă la începutul sezonului unii ar fi tras prelata peste echipă, iată ce rezultate vin cu muncă și efort susținut! După un așa final de partidă la Iași putem recomanda liniștiți suporterilor noștri cardiaci să nu mai urmărească partidele echipei preferate.