CFR CLUJ – FCSB 1-1

16-sept.-2018 23:34

CFR Cluj a remizat, scor 1-1, în etapa a 8-a a Ligii 1, împotriva celor de la FCSB. Campioana României a început în ofensivă partida, reușind să se apropie periculos de poarta lui Bălgrădean prin Păun și Djokovic. Pe fondul unui joc bun al echipei noastre, o greșeală în apărare a făcut ca Florinel Coman să deschidă scorul pentru FCSB în minutul 23. Ieșiți motivați de la cabine, CFR-iștii au început perfect repriza secundă, iar Țucudean a reușit egalarea pe tabelă în minutul 48. Males, Omrani și Țucudean au ratat ocazii importante pentru echipa noastră în partea a doua a jocului. „Țucu” a reușit să marcheze în minutul 82, însă golul a fost anulat pe motiv de offside, iar partida s-a încheiat indecis, 1-1.

Vă mulțumim tuturor celor care ați fost alături de noi! Doar împreună putem fi mai puternici! Urmează un meci greu în deplasarea de la Hermannstadt, iar mai apoi ne revedem în Gruia împotriva Craiovei!

Echipa de start:

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Lang, Camora – Djokovic, Males, Bordeianu (Moutinho 71’) – Păun, Țucudean, Omrani (Ioniță 85’)

Rezerve: Fernandez – Peteleu, Mureșan, Tambe, Ganea

FCSB: Bălgrădean – Benzar, Planic, Bălașa, Stan – Nedelcu (Moruțan 62’), Filip – Roman, Tănase (Popescu 76’), Coman (Teixeira 70’) – Gnohere

Rezerve: Vlad – Rusescu, Junior Morais, Man