Stiri

11 minute nebune, cu 4 goluri pentru CFR.

CFR Cluj 4 – 0 CS U Craiova Meciul din seara aceasta a avut o însemnătate specială pentru întreaga suflare ceferistă: ultimul din acest sezon de Liga 1 de acasă, dar unul dintre cele mai frumoase meciuri ale băieților noștri. Nu doar din pr

Cupa Romaniei este la Cluj!.

Dinamo 2 – 3 CFR Cluj (2 – 2, 4 – 5 d.l.d.d.) Băieții noștri au reușit un meci absolut incredibil în această seară, dând dovadă de caracter și de tărie, revenind de la 2-0 pentru a câștiga, după loviturile de departajare, C

A doua infrangere din 2016 a venit in mai.

Petrolul Ploiesti 1 – 0 CFR Cluj În această seară echipa noastră a făcut deplasarea la Ploiești pentru întâlnirea cu Petrolul, contând pentru etapa a 10-a a Play-Out-ului Ligii 1 Orange. Toni Conceicao a pregătit pentru această partidă u

3 meciuri acasa – 2 victorii si un egal.

CFR Cluj 0 – 0 CSMS Iasi Astăzi s-a jucat prima etapă din returul Play-Out-ului Ligii 1 Orange, iar echipa noastră a jucat un nou meci important în bilanțul clasamentului împotriva celor de la CSMS Iași, adversarul nostru pentru a șasea oar

Suntem in finala Cupei Romaniei!.

CFR Cluj 2 – 0 ASA Targu Mures În această seară, echipa noastră a jucat returul semifinalei Cupei României Tinișoreana, cel de-al doilea meci din seria celor patru meciuri consecutive acasă. Băieții noștri au început mai bine partida, au

6-0 | Spectacol 100% in Gruia!.

CFR Cluj 6 – 0 FC Botosani În această seară, echipa noastră a jucat primul din seria celor patru meciuri consecutive acasă în compania celor de la FC Botoșani. Formația condusă de Leo Grozavu a început partida ceva mai dur, încă din pri

Un punct care putea fi trei.

CS U Craiova 1 – 1 CFR Cluj Prima repriză a meciului de astăzi a început cu o echipă a Craiovei care a intrat ceva mai hotărâtă în teren, față de meciul precedent din returul campionatului regulat. Această hotărâre s-a concretizat în m

Totul e bine cand se termina cu 3 puncte.

CFR Cluj 2 – 0 Concordia Chiajna Un meci foarte important în această seară în Gruia, atât din pricina înfrângerii precedente de la Voluntari, cât și din cea a rezultatelor celorlalte partide. Lupta a devenit strânsă în Play-Out, iar supo

O lupta prea stransa.

FC Voluntari 1 – 0 CFR Cluj Seria fără înfrângeri a echipei noastre a ajuns la final astăzi, după meciul disputat în compania celor de la FC Voluntari. Gazdele noastre de astăzi au ținut să arate că forma lor bună se vede și pe teren.

Antrenamentul oficial al echipei nationale pe stadionul CFR.

Naționala României va disputa mâine, 27.03., cel de-al doilea meci de pregătire pentru Campionatul European din Franța, în care va întâlni reprezentativa Spaniei. Pentru acest test extrem de important pentru naționala noastră, clubul CFR a prim

• listat in

CFR Cluj 0 – 0 Petrolul Ploiesti.

CFR Cluj 0 – 0 Petrolul Ploiesti Meciul din această seară a început ca unul echilibrat, în prima parte a primei reprize nefiind ocazii importante de poartă. Oaspeții noștri, deși sunt pe ultimul loc, au trebuit să fie luați cât mai în se

Am obtinut un punct si am castigat o echipa!.

ACS Poli Timisoara 2 – 2 CFR Cluj Uneori așa este fotbalul: ataci și domini, dar golul vine tot în poarta ta. Cam astfel s-au desfășurat primele minute ale partidei din Banat în compania celor de la ACS Poli Timișoara. Ovidiu Popescu a deschi

Start cu dreptul in Play-Out.

CSMS Iasi 0 – 2 CFR Cluj Un început de Play-Out excelent pentru echipa noastră, astăzi la Iași. După doar 8 minute, Păun, Ruiz și Bud, pe rând l-au făcut mare pe portarul ieșenilor, într-o fază care poate fi încadrată fără probleme l

De la egal la egal in semifinala.

Echipa noastră a reușit să obțină un rezultat bun în prima manșă a semifinalei Cupei României Timișoreana, ne întoarcem la Cluj cu un 0-0 care ne ține în cărți pentru returul care se va juca peste mai bine de o lună. În cele 10 zile de l

Programul CFR Cluj in Play-Out.

Drumul în Play-Out începe de la Iași. În continuare vă prezentăm programul echipei noastre pentru Play-Out, următoarele meciuri fiind în deplasare. În Gruia ne întâlnim abia în a doua jumătate a lunii martie! PLAY-OUT TUR Etapa 1 | 5 martie |

CS U 0 – 1 CFR | 3 meciuri, 7 puncte.

Un meci echilibrat în prima repriză de astăzi, la Craiova, pe stadionul Extensiv, unde echipa noastră a disputat ultimul meci din sezonul regulat în compania celor de la CS U Craiova. În minutul 22 am avut o ocazie importantă de deschidere a scorul

Comunicat CFR 1907 Cluj.

Ca urmare a articolelor apărute în mass-media, privitoare la sancționarea repetată a clubului nostru, dorim să facem următoarele precizări: Clubul FC CFR 1907 Cluj a fost sancționat din nou  cu deducerea a unui număr de 4 puncte din clasamentul

O victorie binemeritata in Derby-ul Ardealului.

În această seară echipa noastră a încheiat scor 1-0 meciul disputat în compania formației ASA Târgu Mureș. Prima repriză a marcat o ușoară dominare a posesiei din partea băieților noștri, însă fără prea multe ocazii clare de gol la nici

Bun venit inapoi acasa, Cristi Bud!.

CFR Cluj a perfectat astăzi transferul lui Cristi Bud. Jucătorul care ne-a fost aproape atâta timp, se întoarce acasă după 3 ani. Suntem siguri că întoarcerea sa va avea un aport pozitiv în cadrul echipei și ne dorim ca alături să ne îndepl

Ziua internationala a copiilor bolnavi de cancer.

Este o raritate ca tinerii pacienți bolnavi de cancer să ofere la rândul lor înapoi. Imaginați-vă să vă petreceți întreaga copilărie, adolescență într-un salon de spital, sub tratament pentru cancer, cu tot ce presupune acesta. Ultimul lucr

Remiza tur-retur cu Astra.

În această seară băieții noștri au intrat mai motivați în teren, lucru care s-a văzut prin faptul că noi am fost cei care am deschis scorul la Giurgiu. Două greșeli în defensivă, însă, au făcut ca băieții noștri să se întoarcă la Cl

Decizia TAS asupra depunctarii.

„În cursul acestei seri a fost comunicată părților decizia Tribunalului de Arbitraj Sportiv de la Lausanne, ca urmare a apelului formulat în data de 12 iunie 2015 de către clubul nostru.   Decizia Comisiei de Apel pentru acordarea licenței clubu

UPDATE 02.02.: CFR Cluj 3 – 1 FK Atlantas.

UPDATE 02.02.: Ultimul amical din Cipru – CFR Cluj vs FK Atlantas   Final de partida! CFR Cluj 3 – 1 FK Atlantas Min. 88: Iese marcatorul golului 3, Parv, iar in locul sau intra Petrus Min. 85: GOOOOL CFR!!! 3-1!!! Marcheaza Parv, cu un

Primul meci, prima victorie: CFR Cluj 3 – 2 Tom Tomsk.

Scor final CFR Cluj 3 – 2 Tom Tomsk, în primul meci de pregătire al acestui cantonament, după un meci excelent, cu multe ocazii de gol și mult spectacol. Cel mai important lucru acum este că băieții sunt pe un drum bun, iar jocul promite, cu

In vizita prin cantonament.

UPDATE: Partida de duminică, 24.01., dintre CFR Cluj și Tom Tomsk se va disputa de la ora 14:30! Meciul, din păcate, nu va fi televizat. Vă vom ține la curent cu detalii privind evoluția jocului băieților noștri. V-am promis că vă ținem la cur

Primul transfer al iernii la CFR.

CFR 1907 Cluj perfectează primul transfer din această iarnă. Este vorba de mijlocașul spaniol Juan Carlos Real Ruiz. Juan Carlos s-a nascut pe 15 Martie 1991, în La Coruña, unde a debutat ca junior pentru echipa orașului. Tot acolo a jucat și p

Derby-ul Ardealului in semifinalele Cupei Romaniei.

Ieri s-a efectuat tragerea la sorți pentru stabilirea celor două semifinale ale Cupei României Timișoreana. Toate cele patru echipe rămase în joc sunt echipe puternice, iar noi ne-am aflat adversara din semifinalele Cupei României: ASA Târgu Mure

Vereins Service Cup 2016.

La Vereins Service Cup, puternicul turneu de juniori care s-a desfășurat weekend-ul acesta la Munderkingen, în Germania grupa de juniori 2003, antrenată de Alin Cazan a încheiat turneul în sferturile de finală, într-un meci încheiat 3-5 cu FK Voj

UPDATE: Vestile bune se tin lant de la juniorii CFR.

UPDATE: Suntem Vicecampioana României la grupa de vârstă 2007, antrenată de prof. antr. Janos Mezei, după un joc dramatic în finala Campionatului Național „Cupa Gheorghe Ene”, ediția 2015, disputată la Târgoviște. Finala a fost cont

Incheiem anul cu un egal.

În ultimul meci din acest an echipa noastră a încheiat la egalitate, scor 1-1 cu Dinamo București. După o primă repriză frumoasă, în care pasele au curs bine, am reușit să deschidem scorul în minutul 10, prin golul lui Antonio Jakolis. Un gol

Suntem in semifinalele Cupei Romaniei!.

În această seară la Iași am luat în sfârșit o gură de aer proaspăt, de care aveam nevoie cu toții, O victorie mare a băieților noștri care ne-a asigurat accederea în semifinalele Cupei României, după ce am învins în deplasarea de la CSMS

Abia acum incepe munca!.

FC Botosani 2 – 1 CFR Cluj Golurile au fost marcate de Ngadeu-Ngadjui M., în min. 30 și Fulop I. în min. 45+2, iar pentru noi a marcat Cristian Lopez, în minutul 79. Un forcing mai puternic pe final putea aduce un punct din acest meci, însă b

La multi ani, nea Sandule!.

Sandu Matei este de o viata la CFR. A trecut prin bune și prin rele cu această echipă, alături de conducatori si antrenori și este, fara doar si poate, o personalitate a clubului nostru. La mulți ani și multă sănătate, nea Sandule! Să ducem i

Legendele nu mor niciodata!.

Mihai Adam, unul dintre cei mai prolifici golgheteri din istoria primei divizii româneşti, cel mai bun marcator al CFR-ului în campionatul 1973-1974, a încetat din viață. Toată suflarea ceferistă transmite familiei sincere condoleanțe și-i mulț

Bine ai revenit, Toni!.

La doar câteva zile după ce a împlinit 54 de ani, António Conceição da Silva Oliveira sau, mai simplu – cum îl știm și îl iubim cu toții din frumoasa perioadă petrecută la CFR – Toni Conceição, s-a întors în Gruia! Și-a pus

Clubul CFR 1907 Cluj a ajuns la un acord privind rezilierea pe cale amiabila a relatiilor contractuale cu antrenorii Feri Dican si Danut Matei. Dorim sa le multumim pentru tot efortul depus intr-o perioada deloc usoara a clubului nostru si le uram mult s

Punct cu punct, mergem mai departe.

In aceasta seara, etapa cu numarul 21 a Ligii 1 a inceput cu meciul CFR Cluj 0 – 0 Concordia Chiajna. Baietii nostri au inceput bine meciul, au tinut bine de minge in prima repriza si in pofida unei bare a oaspetilor nostri, au incercat sa controlez

Copiii nostri de top!.

Toate grupele de copii ale clubului nostru care au participat la prima editie a Cupei ,,Fotbal a la Cluj Indoor”, desfasurata la Cluj-Napoca in perioada 29 noiembrie – 1 decembrie au terminat pe podium. Inca o data, o confirmare a faptului ca

Inca nu e gata!.

O seara de 1 decembrie in care nu putem sarbatori in Gruia, asa cum ne-am fi dorit. Intr-un meci in care pe statistica am fost de la egal la egal cu oaspetii, toate pana la scor, care nu a fost insa in favoarea noastra. Internationalul roman, Cristi Sapun

Conferinta Internationala pentru Juniori U17 si U19.

In data de 25 noiembrie, antrenorii centrului de copii si juniori al clubului nostru, Janos Mezei si Gheorghe Manescu au participat din nou la Conferinta Internationala de la Debrecen dedicata Juniorilor U17 si U19, alaturi de Maurizio Viscidi, antrenorul

CFR Cluj – Campioana la CFR CUP U13.

CFR Cluj – grupa 2003, condusă de antrenorul Alin Adrian Cazan, a castigat sambata aceasta turneul CFR Cup U13, competitie la care au participat cele mai bune echipe din 8 judete din nordul si vestul tarii. Echipa noastra a disputat 6 meciuri in c

Trei puncte care se lasa asteptate.

Dupa victoria cu Steaua, baietii nu au reusit sa tina cele trei puncte la Cluj in meciul din aceasta seara, in compania celor de la CSMS Iasi. Intr-o seara cu atat de multe derby-uri in Europa, CFR-ul a atacat in cea de-a doua repriza, insa baietii nu au

CFR-istii ajuta!.

Ieri seară am avut plăcerea să luăm parte la evenimentul „CFR-iștii ajută„, un eveniment caritabil care pur și simplu ne-a încălzit sufletele. Am fost acolo alături de oameni frumoși, generoși, iubitori de fotbal, cu toții uniți

Fair Play, inainte de toate.

Felicităm ambele echipe, Steaua și FC Botoșani, pentru meciul spectaculos disputat aseară pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu, partida contând pentru etapa a 17-a a Ligii 1. În ciuda problemelor existente în momentul de față pe mai multe stadi

Continuam dezvoltarea Centrului de Copii si Juniori.

În data de 3 noiembrie 2015, antrenorii centrului de copii si juniori CFR 1907 Cluj, Janos Mezei, Sergiu Coc si Gheorghe Manescu au fost prezenti, alaturi de 860 de antrenori la un curs international de pregatire, organizat la Debrecen, de catre antreno

Drumul catre semifinale trece prin Moldova.

Astăzi s-a efectuat tragerea la sorți pentru stabilirea partidelor din sferturile de finală ale Cupei României și, se pare, luăm din nou drumul Iașiului. CSMS Iași – CFR Cluj se va disputa într-una din zilele stabilite în intervalul 15, 16

Interviu Cristian Panin.

Dupa 10 ani, Steaua pleaca invinsa din Gruia. Cum ai trait meciul de duminica seara? A fost o bucurie imensa pentru mine, la fel ca bucuria pe care am avut-o cand am castigat in 2005. Ce ma bucura si mai tare e ca am avut aceeasi atitudine. Ma bucur pentr

Condoleante familiilor victimelor tragediei din Bucuresti.

Clubul de fotbal CFR 1907 Cluj isi exprima profunda tristete si durere cu privire la tragicul incident din Capitala, in urma caruia au decedat un numar atat de mare de tineri. Suntem cu sufletul alături de familiile îndurerate de pierderea celor dragi

Lupta pentru Cupa Romaniei continua.

In aceasta seara echipa noastra a trecut cu scor 1-0 de FC Viitorul II, in deplasarea de la Constanta, contand pentru optimile de finala ale Cupei Romaniei. Singurul gol al meciului a fost marcat de Sergiu Negrut, dupa o faza excelenta, in min. 55. Astep

Bilete pentru meciul cu STEAUA.

Biletele pentru meciul dintre CFR CLUJ – STEAUA BUCURESTI – Din data de 01.11.2015 ora 20:30 – Se pun in vanzare JOI, 29.10.2015, la casele de bilete de la stadionul CFR 1907 Cluj „Dr. Constantin Radulescu”. Programul de vâ

Mai mult decat 3 puncte la Timisoara.

Meciul de vineri seara dintre ACS Poli Timișoara 1 – 2 CFR Cluj a fost pentru echipa noastra o gura de aer proaspat, inca prin rezultatul inregistrat la pauza baietii nostri facand un pas mare spre aducerea punctelor la Cluj. Dupa o prima repriza

UPDATE Abonamente 2015-2016.

Abonamente CFR 1907 Cluj sezonul 2015 – 2016 PERIOADA DE EMITERE A ABONAMENTELOR SE PRELUNGESTE RESPECTAND URMATORUL PROGRAM: VINERI  (02.10.2015)  – 10:00-16:00 PERSOANELE CARE AU AVUT ABONAMENT IN CAMPIONATUL TRECUT (2014-2015) BENEFICIAZA DE

CFR CLUJ – GRUPA 2003, campioana turneului E-on Kinder 2015.

In perioada 7-10 Septembrie 2015 a avut loc la Targu Mures, pe terenurile sintetice de la stadionul ASA, turneul E-on Kinder Cup 2015, unul dintre cele mai puternice turnee de copii si juniori de la noi din tara. Categoria 2003 a fost una speciala, prin p

• listat in

Intariri!.

In ultima zi de „mercato” cluburile CFR 1907 Cluj si FC Bari au ajuns la un acord privind imprumutul jucatorilor Tomislav Gomelt si Anthony Partipilo. Cei doi vor juca in tricoul alb-visiniu pana la finalul acestui sezon. Tomislav va purta tri

Spectacol cu Botosani!.

CFR Cluj – FC Botosani 3-1 (2-1) CFR Cluj: Marc – Lopes, Larie, Goian, Camora – Jakolis, Petrucci, Voiculeţ, Bruno (Păun, min. 54) – Lopez (Carter, min. 85), Beleck (Mureşan, min. 76). Antrenor: Francisc Dican. FC Botoşani: Il

Bun venit Nouvier.

Clubul CFR 1907 Cluj aduce intariri in compartimentul ofesiv. Brian NOUVIER a semnat un contract cu clubul nostru si va evolua in tricoul alb-visiniu cu numarul 57. Ii uram mult succes! Hai CFR!

Intalnire cu suporterii si presa in suporter shop JOMA.

Fotbalistii CFR-isti, au daruit cartea „Vestiarul campionilor” si fotografii cu echipa suporterilor prezenti, carora le-au oferit autografe si s-au fotografiat impreuna cu ei. A fost o intalnire calda, care a intarit relatia suporterilor cu ec

• listat in

INFO – In atentia presei clujene.

Prietenii nostri de la ASA Târgu Mureș joacă împotriva celor de la FC Viitorul în această duminică la Cluj, pe stadionul Cluj Arena. Pe cei care sunt interesați de acreditări de presă pentru această partidă îi rugăm să transmită un mail

Toata lumea la stadion!.

Duminica seara suntem acasa cu familia. Acasa in Gruia, cu familia CFR! Va asteptam pe toti la stadion sa-i sustinem pe baieti! Vezi programul caselor de bilete și prețurile aici.

Bun venit pe noul site CFR 1907 Cluj.

Ne-am propus ca noul site sa nu fie doar o actualizare fireasca sau o schimbare de look. Ne dorim ca odata cu aceasta reimprospatare, site-ul sa fie poarta ta spre echipa si jucatorii nostri. Inafara de stiri, informati utile, galerii foto sau minutele

Inceput de retur, nu final de campionat.

In aceasta seara, echipa noastra a incheiat scor 1-2 meciul disputat in compania celor de la FC Viitorul. In ciuda unei prime reprize bune facuta de baietii nostri, cu 5 ocazii bune de gol, scorul la pauza a fost 0-0. In cea de-a doua repriza, oaspetii au

Final de Cupa Ligii.

Aseara s-au disputat primele meciuri din sferturile Cupei Ligii Adeplast, iar echipa noastra nu a izbutit, din pacate, un rezultat bun in compania celor de la Dinamo Bucuresti. Dupa un inceput bun de partida, echipa noastra a primit un gol marcat dintr-un

Niciodata capul plecat.

A fost o etapă a 13-a cu ghinion in Gruia, dupa un gol venit in al treilea minut al prelungirilor meciului cu CS U Craiova. Dupa un joc frumos, disputat de ambele formatii, cu ocazii de gol la ambele porti, echipa noastra a incheiat partida cu oltenii sc

Remiza-spectacol la Targu-Mures.

Baietii nostri au fost protagonistii unui meci spectaculos disputat la Targu Mures, in compania celor de la ASA, unde au remizat 0-0. In ciuda rezultatului, prestatia buna din aceasta seara ne da incredere, mai ales ca urmeaza un nou meci, dar de aceasta

Victorie la Balotesti.

CFR 1907 Cluj invinge la Balotesti in saisprezecimile Cupei Romaniei prin golul lui Steve Beleck marcat in a doua repriza de prelungiri. Bravo baieti! Mergem mai departe!

Remiza cu Astra Giurgiu.

Echipa noastra a incheiat la egalitate confruntarea din aceasta seara, scor 1-1 (1-0) in compania Astrei Giurgiu. A inscris pentru echipa noastra Antonio Jakolis, in minutul 5, iar egalarea a venit in min. 51 prin Denis Alibec. Felicitari baietilor pentru

Trei puncte din deplasarea de la Dinamo.

DINAMO BUCURESTI-CFR 1907 CLUJ 0-2 (0-1)   Dinamo: Cerniauskas – Feussi, A. Marc, Mevlja, S. Filip – Vojnovic (Puljic 44), Anton – Palic (Rotariu 61), Gnohere (Gavrilă 57), C. Matei – Essombe CFR Cluj: T. Marc – D. Coelho,

Revansa cu Iasiul. Mergem mai departe in Cupa Ligii.

Cupa Ligii: CSMS Iasi – CFR 1907 Cluj 0 – 1 CSMS Iași: Caparco – I. Voicu, Frăsinescu, Ov. Mihalache, Bădic (Grigorie 62) – Mitic, Enescu – Viveiros, Al. Crețu, L. Ganea (Boiciuc 62) – Golubovic CFR 1907 Cluj: Marc