EGAL IN PRIMA ETAPA | FC BOTOSANI – CFR CLUJ 1-1

17-iul.-2017 22:13

Echipa noastra a inceput editia 2017-2018 a Ligii intai cu un rezultat de egalitate, 1-1, in deplasarea de la FC Botosani.

CFR a inceput perfect partida si a reusit sa deschida scorul in minutul 10, prin Hoban, cel care a inscris cu un sut din interiorul careului, dupa pasa lui Omrani. FC Botosani a revenit prin Burca, cel care a marcat un gol cu capul. Pana la pauza, baietii nostri au continuat sa fie periculosi la poarta lui Cobrea, insa, din pacate, nu au mai punctat pe tabela.

In actul secund, Omrani a fost eliminat de arbitrul Barsan, la o faza la care CFR trebuia sa primeasca penalty! Ramasa in 10 oameni, echipa noastra a incercat cateva contraatacuri, insa la final tabela a ramas intacta, scor 1-1.

E un punct pus in clasament, dupa un meci greu si un final jucat in inferioritate numerica!

Urmeaza meciul cu Viitorul, partida la care va asteptam in numar cat mai mare in Gruia pentru a obtine primul succes in acest sezon!