CFR Cluj 1 – 1 Gaz Metan Medias | N-au fost trei consecutive, dar au fost puncte bine primite

26-sept.-2016 21:28

CFR Cluj 1 – 1 Gaz Metan Medias

Egal în această seară în Gruia, după un joc destul de greoi al ambelor echipe. Prima repriză ocaziile au fost mai mult de partea noastră, însă tot oaspeții au deschis scorul, prin Llullaku, în minutul 44, contrar cursului jocului. Egalarea a venit destul de repede în a doua repriză, Filipe Nascimento, într-o formă foarte bună în această perioadă, reușește egalarea transformând un penalty. Era minutul 59, iar jocul a început să curgă într-o singură direcție, la poarta lui Pleșca. În ciuda numeroaselor ocazii din final, inclusiv al unei faze discutabile în careul advers din minutele de prelungiri, nu am reușit cea de-a treia victorie consecutivă.

Nu e nimic, băieții au arătat că jocul nostru este în creștere, ne creăm ocazii și parcursul acesta bun se confirmă prin puncte meci de meci. Următorul va fi victorie, aceasta este mentalitatea la CFR și asta vom obține!