UPDATE 02.02.: CFR Cluj 3 – 1 FK Atlantas

02-feb.-2016 17:05

UPDATE 02.02.: Ultimul amical din Cipru – CFR Cluj vs FK Atlantas

Final de partida! CFR Cluj 3 – 1 FK Atlantas

Min. 88: Iese marcatorul golului 3, Parv, iar in locul sau intra Petrus
Min. 85: GOOOOL CFR!!! 3-1!!! Marcheaza Parv, cu un sut de la marginea careului de 16m!!!
Min. 84: Cornerul cu numarul 4 pentru Atlantas, dupa o minge respinsa in afara portii
Min. 76: A treia lovitura de colt pentru lituanieni
Min. 74: Horj intra si el, in locul lui Camora
Min. 69: Ene intra in locul lui Juan Ruiz
Min. 67: Vitor Bruno nimereste bara dupa o actiune buna de atac
Min. 65: Petrucci paraseste terenul. Negrut intra in locul sau.
Min. 61: Noi schimbari in echipa noastra: Ies Cristian Lopez si Gomelt – intra Beleck si Nascimento
Min. 57: Iese Jakolis, intra Nouvier
Min. 56: Gol Atlantas. Scorul este acum 2-1.
Min. 55: Larie paraseste si el terenul – Goian intra in locul lui
Min. 51: Iese Tiago Lopes, iar in locul sau intra Dani Coelho.
Min. 49: Ocazie pentru Atlantas. Minca respinge balonul cu dificultate.
Min. 46: Fluier de start al celei de-a doua reprize. Nicio schimbare nu a fost efectuata la pauza.

La pauza: CFR Cluj 2 – 0 FK Atlantas

Min. 38: GOOOOL CFR!!! 2-0!!! Inscrie Vitor Bruno cu un sut senzational de la 35m! Pasa a venit de la Juan Ruiz!
Min. 38: Cei de la Atlantas au o noua lovitura de colt.
Min. 26: Ocazie mare pentru lituanieni. Galkevicius trimite cu capul putin pe langa poarta lui Minca
Min. 23: Al doilea corner pentru CFR
Min. 22: Corner si pentru lituanieni
Min. 18: Corner pentru echipa noastra
Min. 14: GOL CFR!!! 1-0!!! Cristian Lopez marcheaza din penalty

IMG_2726

Min. 13: Fault in careu asupra lui Cristian Lopez. Va fi 11m! Cartonas galben pentru fundasul lituanian.
Min. 6: Petrucci executa o lovitura libera putin peste poarta adversa

Ora 15:00 – A inceput meciul!

IMG_2722

IMG_2721

CFR Cluj – FK Atlantas, ora 15:00

Echipa de astazi: Minca, Tiago Lopes, Larie, Muresan, Camora, Gomelt, Juan Ruiz, Petrucci, Jakolis, Vitor Bruno, Cristian Lopez
Rezerve: Marc, Dani, Goian, Tinc, Nascimento, Negrut, Nouvier, Beleck, Ene, Horj, Petrus, Parv.

Jucătorii au ieșit la încălzire.

IMG_2720

UPDATE 01.02.: Ultimul meci din Cipru

Mâine, 02.02., băieții vor disputa ultimul meci al cantonamentului din Cipru, în compania echipei de primă ligă din Lituania, FK Atlantas. Le urăm succes băieților, iar până la ora meciului vom mai reveni cu poze din cantonament. Mâine, începând cu ora 15:00 vom fi din nou aici pe pagină și vă vom oferi LIVE TEXT meciul.

24 ianuarie, ora 14:30 | CFR Cluj 3 – 2 Tom Tomsk (Rus)

27 ianuarie, ora 16:00 | CFR Cluj 0 – 1 Kuban Krasnodar (Rus)

29 ianuarie, ora 15:00 | CFR Cluj 1 – 3 Partizan Belgrad (Srb)

30 ianuarie, ora 15:00 | CFR Cluj 0 – 2 FC Ufa (Rus) – (intrerupt)

02 februarie, ora 15:00 | CFR Cluj _ – _ FK Atlantas (Lit)

UPDATE 30.01.: LIVE TEXT CFR Cluj vs UFA

Meci intrerupt min. 85.

Min. 85: Arbitrul partidei nu a mai putut continua meciul din cauza unor probleme musculare. Meciul s-a oprit in acest minut.
Min. 84: Corner pentru UFA, Vatca respinge un sut peste bara. Este din nou lovitura de la colt pentru rusi.
Min. 80: Lovitura libera periculoasa pentru UFA, Gomelt respinge in extremis in corner
Min 63: Ies Filipe Nascimento si Juan Ruiz, intra Vitor Bruno si Gomelt
Min. 57: GOL UFA | 0-2 | Hent in careul nostru, iar UFA majoreaza scorul din lovitura de pedeapsa
Min. 51: Ocazie mare de gol a lui Cristian Lopez
Min. 46: A doua repriza incepe cu trei schimbari in echipa noastra: ies Tiago Lopes, Vitor Bruno si Leo Beleck, intra in locul lor Jakolis, Nouvier si Cristian Lopez

La pauza: CFR Cluj 0 – 1 UFA

Min. 40: Juan Ruiz nimereste din nou bara portii adverse, mingea ajunge la Vitor Bruno, al carui sut este respins cu mare dificultate in corner de catre portarul advers
Min. 33: GOL UFA | 0-1 | Handzic deschide scorul pentru echipa rusa.
Min. 30: Dubla ocazie a baietilor nostri – Juan Ruiz trimite in bara, iar mingea ajunge la Petrucci care din unghi nu prinde cadrul portii
Min. 27: Corner executat de Vitor Bruno, iar Tumasev e aproape de autogol
Min. 25: Lovitura libera batuta de Camora este respinsa greu în corner de catre portarul advers
Min. 16: Portarul rus retine un sut bun al lui Petrucci

A inceput meciul!

Echipa pentru meciul cu FC UFA de la ora 15:00:
Marc, Dani, Goian, Tinc, Camora, Nascimento, Petrucci, Juan Ruiz, Tiago Lopes, Vitor Bruno, Beleck
Rezerve: Vatca, Muresan, Larie, Gomelt, Negrut, Jakolis, Nouvier, Cristian, Carter, Ene, Horj, Parv, Petrus

Scor final: CFR Cluj 1 – 3 Partizan Belgrad

Echipa sârbă a punctat prima pe tabelă, în minutul 3, prin Darko Basanac, pentru ca în minutul 16 să își majoreze avantajul prin golul lui Valeri Bojinov. În min. 35, Dani trimite un șut peste poartă, la o ocazie bună de atac pentru echipa noastră, tot el, 5 minute mai târziu reușind și micșorarea handicapului, ducând scorul la 1-2 după o incursiune frumoasă a lui Nascimento prin apărarea adversă. Sârbii au forțat mai mult în prima parte a reprizei, lăsând piciorul de pe accelerație după prima jumătate de oră, pe fondul unui pressing bun al jucătorilor noștri.

A doua repriză a început cu același joc, destul de fizic, cu suficient de multe întreruperi, însă fără foarte multe ocazii notabile la porți. În min. 77 Partizan duce scorul la 3-1 prin Fofana, după un contra-atac pornit de la mijlocul terenului. Echipa din Belgrad a câștigat primul lor meci de pregătire, pentru noi mai urmează acum încă două partide, mâine de la 15:00 cu FC UFA și marți de la aceeași oră cu echipa lituaniană FK Atlantas. Sperăm ca băieții noștri să intre cu încredere în teren în aceste partide rămase, să exerseze schemele de joc și ca echipa să fie mai bine închegată pentru etapele rămase de jucat în Liga 1.

Echipa noastra a inceput meciul de astazi in formula:
Marc – Dani, Muresan, Larie, Camora – Gomelt, Petrucci, Nascimento, Vitor Bruno – Juan Ruiz, Beleck
Rezerve: Vatca, Goian, Tinc, Negrut, Carter, Ene, Horj, Parv, Petrus

UPDATE 29.01.:

Vă anunțăm că pe canalul de Youtube TV Partizan se va putea urmări partida de astăzi de la 15:00 în LIVE STREAM.

Ne dorim un meci frumos astăzi și, mai ales, să fiți aproape de echipă și la acest meci!

Informație de ultim moment din Cipru:

29 ianuarie, ora 15:00, Nicosia | CFR Cluj  Partizan Belgrad (Srb)

Să le urăm succes băieților și, chiar dacă este meci amical, putem cu toții să spunem: „CFR – VICTORIE!”

qqq (Copy)

UPDATE 28.01.:

Meciul de sâmbătă, 30.01., se va disputa în compania formației din prima ligă din Rusia, FC UFA. Lovitura de start va fi la ora 15:00. De asemenea, pentru partida cu FK Atlantas se schimbă ora de începere, aceasta fiind tot 15:00. Nu avem informații cu privire la televizarea acestor partide rămase din cantonamentul din Cipru. Programul actualizat arată astfel:

30 ianuarie, ora 15:00 | CFR Cluj _ – _ FC Ufa (Rus)

UPDATE 22.01.:

24 ianuarie, ora 14:30 – CFR Cluj – Tom Tomsk (Rus)

Din păcate meciul nu va fi televizat.

UPDATE 11.01.:

O informație de ultim moment, în perioada de pregătire, programul meciurilor echipei noastre s-a schimbat, urmând a disputa trei dintre cele patru meciuri amicale împotriva altor echipe decât cele stabilite inițial, după cum urmează:

24 ianuarie, ora 15:00 – CFR Cluj – Tom Tomsk (Rus)

27 ianuarie, ora 15:00 – CFR Cluj – Kuban Krasnodar (Rus)

30 ianuarie, ora 15:00 – CFR Cluj – FC UFA (Rus)

02 februarie, ora 17:00 – CFR Cluj – FK Atlantas (Lit)

În perioada 20 ianuarie – 3 februarie, echipa noastră se va afla într-un cantonament de pregătire în Cipru, unde va disputa o serie de 4 meciuri amicale. Primul meci de pregătire îl vom avea în 24 ianuarie, în compania echipei de primă ligă din Cehia, FK Teplice, urmând ca pe 27 ianuarie să jucăm în compania echipei de primă ligă din campionatul cipriot, Aris Limassol, echipă care luptă și ea pentru loc în play-off în campionatul intern. Pe 30 ianuarie este programat cel de-al treilea meci, împotriva echipei ruse FC Ural Oblast, iar pe 2 februarie se va înregistra ultimul meci din acest stagiu de pregătire, în compania echipei FK Atlantas din prima ligă a Lituaniei.

Echipa se va întoarce apoi pentru a disputa meciurile rămase din sezonul regulat al Ligii 1, unde sperăm să obținem maximum posibil. Încă se poate și trebuie să credem asta! Le urăm succes băieților noștri în acest stagiu de pregătire și abia așteptăm să ne vedem în Gruia, să strigăm împreună: CFR – VICTORIE!